Rebeka200272 kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt a feladatot helyesen?


Kerveny: 1) Egy trapez alapjainak hossza AB=17cm es CD=11cm . A trapez MN kozepvonalanak hossza .......cm.

2)Egy haromszog szogeinek merteke egyenesen aranyos a 4,5 es 9 szamokkal. A haromszog legnagyobb szogenek merteke ..... °.

3)Egy szabalyos tetraeder alapjanak 5√3cm2. A tetraeder teljes felszine.......cm2.

4) Egy cukraszdaban 12 asztal es 58 szek van. Egyes asztalok korul 6 szek , masok korul pedig csak 4 szek talalhato. Hany asztal korul van 6, es hany asztal korul talalhato 4 szek?

5)Az ABCD paralelogrammaban AB=6cm, BC=8cm es m(ABC)= 60°. A paralelogramma terulete......cm2.



2018. ápr. 14. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
56%

1) A középvonal hossza az alapok átlaga, tehát (17+11)/2=14 cm.


2) A háromszög belső szögeinek összege 180°. Ha a háromszög három szöge 4x, 5x és 9x, akkor köztük a fenti arány teljesül. Ezek összege kell, hogy 180° legyen, így:

4x+5x+9x=180°, erre x=10° adódik, így a legnagyobb szög 9*10°=90°-os.


3) A szabályos tetraéder olyan test, amely 4 darab egybevágó szabályos háromszögből áll. Ha 1 oldal területe 5√3 cm^2, akkor minden oldala ilyen területű, ezek összterülete, vagyis a felszín 4*5√3=20*√3 cm^2.


4) Ha minden asztal körül 4 szék lenne, akkor 4*12=48 szék lenne, így 10 szék hibádzik. Ezt úgy tudjuk kiküszöbölni, hogy 5 asztalhoz rakunk még 2-2 széket, tehát 5 asztalnál van 6 szék és 7 asztalnál van 4 szék.


5) A paralelogrammából le tudunk választani egy szabályos háromszöget, amelynek minden oldala 6 cm hosszú. Ennek a magassága megfelel a paralelogramma magasságának, tehát csak ezt kell kiszámolnunk, és abból már a terület is menni fog. Próbáld meg befejezni.

2018. ápr. 14. 11:38