Végtelen sok lehetőséget ad meg így a példa szerintem. Nem tudom hogy most én gondolom rosszul vagy sem.2018. júl. 16. 14:10
2/2 anonim válasza:
#1-es válaszának a levezetése: először is észrevesszük, hogy a tengely nemcsak hogy párhuzamos az x tengellyel, hanem egybeesik vele, hiszen (0,b) és (0,-b) szakaszfelező merőlegese maga az x tengely.
Tehát az egyenlet mindenképp x = c*y^2 + a alakú. Neked a c kell már csak, amit az egyik metszéspont behelyettesítésével meg is kapsz:
0 = c*b^2 + a, átrendezve c-re:
c = -a/(b^2)
A parabola egyenlete tehát x = -a/(b^2)*y^2 + a