Mi a megoldása ennek a másodfokú egyenletnek?


2x a négyzeten + 8x - 42= 0


Lehetséges hogy X1=3

X2=-7 ?


2010. jún. 17. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

X1=3

X2=-7

2010. jún. 17. 10:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval az eredményed helyes!
2010. jún. 17. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg jó :D
2010. jún. 17. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól számoltál nekem is az jött ki.

X1= 12/4=3

X2=28/4=7

2010. jún. 17. 10:11
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jó..oké. Köszönöm. És ennek:

9X a négyzeten + 20X + 11 =0


X1=11/9

X2=1 ??

2010. jún. 17. 10:46
 6/8 anonim válasza:

igen, de ezek minuszban. Amit írtál, abból ránézésre látszik, hogy rossz, ha megnézed a viete formulákat (x1+x2= -b/a-> pozitivok a gyökeid, pozitiv a és b is, szóval ez nem lehetséges.

ezeket a viete formulákat jó ha megjegyzed, és amikor kijön valami ránézésre tudod ellenőrizni, hogy nem néztél-e el valamit, ez tényleg nem egy nagy sázmolás, csak ilyen előjelegyeztetés (a másik ilyen az x1 * x2 =c/a

ja és az x a négyzetent szokás úgy jelölni, hogy x^2.

2010. jún. 17. 15:13
 7/8 A kérdező kommentje:

szóval -1/9

és - 1 ???


én inkább kiírom hogy a négyzeten, mert ha te tennél fel ilyen kérdést és odarakod a jelet, akkor én nem válaszolnék rá...mert nem értem

2010. jún. 17. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kis megoldó képletet tanuld meg mondókában mert 4. évvégéig elég sokszor elő fog jönni:)
2010. jún. 19. 07:09