Alábbi egyenlet megoldásában?


-2x(a masodikon)+13x+24=0

("Mínusz kettő x a másodikon" az első)


2018. jún. 8. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Átrendezed jobb oldalra:hozzáadsz 2x(negyzetet),kivonsz 13x-et és 24-et és van egy másodfokúd.
2018. jún. 8. 23:18
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Mínusszal is megoldható persze,de így egyszerűbbnek tartom.
2018. jún. 8. 23:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Oke.. ezt nem értem esetleg számokkal le tudnad irni?
2018. jún. 9. 00:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Másodfokú megoldóképletről hallottál-e?
2018. jún. 9. 00:58
 5/7 Timofiev ***** válasza:

Ez egy másodfokú egyenlet:

[link]


Ebben az esetben:

a = -2

b = 13

c = 24


Megoldani a másodfokú egyenlet megoldóképletével lehet:


x1,2 = (-b +- gyök(b^2-4ac))/2a


x1 = (-b + gyök(b^2-4ac))/2a = (-13 + gyök(13^2-4*(-2)*24))/(2*-2) = (-13 + gyök(361))/(2*-2) =

= (-13 + 19)/(-4) = -1,5


x2 = (-13 - 19)/(-4) = 8

2018. jún. 9. 01:17
 6/7 Timofiev ***** válasza:

Basszus rossz linket másoltam be, az az előző válaszomhoz kellett, és vágólapon maradt véletlenül. xD

[link]

Ez a jó link.

2018. jún. 9. 01:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. jún. 9. 09:21