Hogyan lehetne gyökteleníteni az alábbi egyenletet? 4/ (4+√3)

2018. jún. 5. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Bővíted (4-√3)-mal.


Kapod: 4 (4-√3)/(4+√3)(4-√3)=


=16-4√3/16-3=


=16-4√3/13

2018. jún. 5. 18:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Zárójeleket a végén lehagytam, de remélem, érted.
2018. jún. 5. 18:55
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen, zöldek mentek
2018. jún. 5. 18:58