Levelező tagozaton tanulok érettségire.2018. jún. 5. 17:57
1/10 anonim válasza:
a x (X1+X2) x (X1-X2) legjobb tudásom szerint.
2/10 Marko polo válasza:
Vieté Formulák megvannak?
X1+X2= -b/a
X1*X2= c/a
Van az Ax^2+Bx+C=0
Ide pedig behelyettesíted az A, B, C-t.
Például : -3*8=-24
Így -24=C/A ami lehet mondjuk -24/1 ahol C =24 A=1
Akkor -3+8= 5 ami B/A ahol A 1 így B = 5
3/10 anonim válasza:
Ez így mond valamit? :D
s = x1+x2 = -b/a
p = x1*x2 = c/a
-b/a = 5 => -b = 5a => b = -5a
c/a = -24 => c = -24a
Legyen mondjuk a=1!
a=1 => b=-5, c=-24
x^2 -5x -24 = 0
5/10 anonim válasza:
Bár a 2-esnél lemaradt egy-két mínusz.
6/10 Marko polo válasza:
Elnézést, C = -24
De bármennyi ilyen egyenletet felírhatsz csak a lényeg, hogy A; B; C osztható legyen ezekkel a számokkal. Például meg is szorozhatod kettővel, így kapsz egy olyat, hogy 2x^2+10x-48=0 ami még mindig megfelel a feladatnak.
8/10 Marko polo válasza:
Francba, azt hittem ki tudom javítani időben 😅😔
10/10 Marko polo válasza:
Ja, tényleg 😅 valamiért meg voltam elégedve a -8 ;3-mal