Olyan egyenletet írjon fel amelynek gyökei -3 és 8?

Levelező tagozaton tanulok érettségire.
2018. jún. 5. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
a x (X1+X2) x (X1-X2) legjobb tudásom szerint.
2018. jún. 5. 18:00
 2/10 Marko polo ***** válasza:

Vieté Formulák megvannak?

X1+X2= -b/a

X1*X2= c/a

Van az Ax^2+Bx+C=0

Ide pedig behelyettesíted az A, B, C-t.

Például : -3*8=-24

Így -24=C/A ami lehet mondjuk -24/1 ahol C =24 A=1

Akkor -3+8= 5 ami B/A ahol A 1 így B = 5

2018. jún. 5. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez így mond valamit? :D


s = x1+x2 = -b/a

p = x1*x2 = c/a


-b/a = 5 => -b = 5a => b = -5a

c/a = -24 => c = -24a


Legyen mondjuk a=1!

a=1 => b=-5, c=-24


x^2 -5x -24 = 0

2018. jún. 5. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Látom, megelőztek. :D
2018. jún. 5. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár a 2-esnél lemaradt egy-két mínusz.
2018. jún. 5. 18:10
 6/10 Marko polo ***** válasza:

Elnézést, C = -24

De bármennyi ilyen egyenletet felírhatsz csak a lényeg, hogy A; B; C osztható legyen ezekkel a számokkal. Például meg is szorozhatod kettővel, így kapsz egy olyat, hogy 2x^2+10x-48=0 ami még mindig megfelel a feladatnak.

2018. jún. 5. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:
A b is mínusz.
2018. jún. 5. 18:12
 8/10 Marko polo ***** válasza:
Francba, azt hittem ki tudom javítani időben 😅😔
2018. jún. 5. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jött össze. :P
2018. jún. 5. 18:13
 10/10 Marko polo ***** válasza:
Ja, tényleg 😅 valamiért meg voltam elégedve a -8 ;3-mal
2018. jún. 5. 18:14