Valaki ki tudná nekem ezt számolni?


Sziasztok, 9.-es vagyok, informatikai szakon és kaptam egy ilyen feladatot:

“ (A) feladat: Soros


R1=10ohm Ie=?

R2=20ohm. U1=?

Ut=30v U2=?


(B) feladat: Párhuzamos


R1=20ohm Ie =?

R2=20ohm U1=?

Ut=10v i1=2

i2=?”


Ezt azért kaptam hogy meg legyen év végére a 3 jegyem. Legalább egy 3as kéne, mert aki ezt a tárgyat tanítja, az heti egyszer ha van, és pont akkor hiányoztam amikor ezt vettük. Ezen kívül még van 5 különbözö info. oránk, de mindböl jó vagyok. (Ezt csak azért írtam le, hogy a tanulni kellet volna választ, elkerülhessem :)) Köszi ha valaki szánna rá pár percet :)



2018. máj. 30. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál? Kirchhoff törvényeken és Ohm törvényén kívül más nem kell hozzá. Utóbbi gondolom megy, előbbiek pedig: [link]
2018. máj. 30. 11:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Soros kapcsolás:

R1=10; R2=20 ekkor Re=R1+R2=10+20=30ohm

U=U1+U2=30volt

U=R*I képletből

30=30*Ie azaz Ie=1A

Mivel Ie=I1=I2=1A ezért

U1=R1*I1=10*1=10volt és U2=R2*I2=20*1=20volt


Párhuzamos kapcsolás:

R1=20ohm

R2=20ohm

Ut=U1=U2=10volt

I1=2A

I2=U2/R2=10/20=1/2A

Ie=I1+I2=2+1/2=2,5A

2018. máj. 30. 12:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most megmentettek egy pótvizsgától :)
2018. máj. 30. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a választ kéne elkerülni, hanem a tunya úgyhagyását a tudatlanság langyos, de erjedt állapotának. Gondolom, ez, amikor hiányoztál, októberben volt, és csak nem volt még meg az a szabad fél napod, hogy pótoljad.

Jelen esetben, ha elírtad a feladatot, akkor #2 megette, ha nem írtad el, akkor a tanár írta el (#2 akkor is megette). Egyik esetben sem kapod meg rá a jegyet, ha alaposabban megnézi a tanár.

Észre kéne venni, hogy párhuzamos kapcsolásnál azonos ellenállásokon azonos áram fog folyni. De az biztos, hogy 10 V 20 ohm mellett az nem 2 A lesz.

2018. máj. 30. 20:19