Valaki ki tudná-e számolni ennek a 6szögnek a területét?

[link]

2017. júl. 3. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
T = 2*(3*(x+3))
2017. júl. 3. 22:58
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

K=32=4*3+2*x+2*(x+3)

Ebből megvan x behelyettesíted az elsőbe.

Táá dááám.

2017. júl. 3. 23:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké a metódusa megvan de nem ezt kértem
2017. júl. 3. 23:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, megadták a kerületet, ami 32 méter. A kerület az oldalak összege, amiből 4 hosszát megadták, a másik kettő hosszát nekünk kell kitalálnunk; az alsó hossza 3+x, a függőleges hossza x+3+3=x+6 méter. Így az alakzat kerülete 3+(x+3)+x+3+(x+3)+(x+6)=4x+18, ennek kell 32-nek lennie, tehát:


4x+18=32, ennek megoldása x=3,5.


Innen a területet úgy kapod meg, hogy két téglalapra bontod.

2017. júl. 3. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha a metódus megvan :

[link]

2017. júl. 3. 23:15
 6/8 anonim ***** válasza:

A bal oldali függőleges oldal ×+3+3 tehát x+6. Az alsó vízszintes ×+3.

Most, hogy meg van minden oldal jöhet az x.

Az ismert méreteket összeadod.3+3+3+3+6=18.

A kerületet ismerjük, az 32m. 32-18=14

Tehát az ×- ek összesen 14m.Van 4x-ünk.

14÷4= 3.5 Tehát az × értéke 3.5m.

Gondolom a terület számítás nem okoz gondot.Tetszőlegesen két téglalapot kiszámolsz és összeadod.

2017. júl. 3. 23:18
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2017. júl. 3. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Na! Most látom mire pebötyögtem addigra más is levezette.
2017. júl. 3. 23:21