2018. máj. 21. 18:43
1/2 anonim válasza:
0) Átrendezed az egyenleteket y=... alakba.
1) Felrajzolod őket.
2) Kiválasztod valamelyik csúcspontot. Az a csúcspont ott helyezkedik el ahol az azt közrefogó egyenesek értékeik megegyeznek. Vagyis: y(1)=y(2), ahol y(1) és y(2) egy-egy a 0) pontban felírt egyenlet. Behelyettesíted ezek az y-ok helyére az egyenletek másik felét (szóval valami olyasmi fog kijönni, hogy pl. 5x-6=-2/5x+17) és kiszámold az x-et. Ez a kiválasztott csúcspont x koordinátája. Az y-t úgy kapod meg hogy valamelyik egyenletbe a kettő közül visszahelyettesíted ezt az x-et.
Majd még kétszer megismétled a 2) pontot a másik két csúcs miatt is.
2/2 anonim válasza:
Szerintem úgy oldod meg az egyenletrendszert, ahogy szereted: