Határozzuk meg a háromszög csúcspontjainak koordinátáit, ha oldalegyeneseinek egyenlete: x-12y=-28, -8x+9y=-37, 7x+3y=-22?


2018. máj. 21. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

0) Átrendezed az egyenleteket y=... alakba.

1) Felrajzolod őket.

2) Kiválasztod valamelyik csúcspontot. Az a csúcspont ott helyezkedik el ahol az azt közrefogó egyenesek értékeik megegyeznek. Vagyis: y(1)=y(2), ahol y(1) és y(2) egy-egy a 0) pontban felírt egyenlet. Behelyettesíted ezek az y-ok helyére az egyenletek másik felét (szóval valami olyasmi fog kijönni, hogy pl. 5x-6=-2/5x+17) és kiszámold az x-et. Ez a kiválasztott csúcspont x koordinátája. Az y-t úgy kapod meg hogy valamelyik egyenletbe a kettő közül visszahelyettesíted ezt az x-et.

Majd még kétszer megismétled a 2) pontot a másik két csúcs miatt is.

2018. máj. 21. 19:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy oldod meg az egyenletrendszert, ahogy szereted:

[link]

2018. máj. 21. 19:19