2018. máj. 18. 14:36
1/1 anonim válasza:
A negatív dioptriából következik hogy ez egy szóró lencse tehát egyenes állású, látszólagos, kicsinyített képet várunk. A dioptria a fókusztávolság reciproka tehát -5=1/f ebből az f=-0,2 adódik. A fókusz ismeretében felírhatjuk a lencsére a leképzési törvényt 1/f=1/t+1/k ebbe behelyettesítve a képtávolság -13.33 cm lesz. A kicsinyítés arányát az N=k/t-ből lehet kiszámolni és jelen esetben az N= 1/3 tehát 3.33cm magas lesz a kép.