2018. máj. 15. 20:04
1/2 anonim válasza:
A gömbbe írt henger alapkörének sugara R*cos(Ł), magassága 2*R*sin(Ł), ahol Ł hegyesszög. Eszerint a henger felszíne megadható Ł függvényében:
alapkör területe: (R*cos(Ł))^2*π = R^2*cos^2(Ł)*π, ebből 2 van
palást területe: 2*R*cos(Ł)*π*2*R*sin(Ł)
ezek összege a felszín:
R^2*cos^2(Ł)*π + 2*R*cos(Ł)*π*2*R*sin(Ł) =
= R^2*π (cos^2(Ł) + 4*cos(Ł)*sin(Ł))
Ennek kell a maximumát meghatározni, és kész is vagy.
2/2 A kérdező kommentje:
A deriválás kicsit döcögött, de végül sikerült és azt kaptam, hogy
tg(2α) = 2
Megoldva tgα-ra azt a meglepő eredményt kaptam, hogy
tgα = (√5 - 1)/2
vagyis a a henger magasságának és átmérőjének aránya az aranymetszés arányával egyezik meg!
Kérdés: szerinted jó ez a megoldás?
2018. máj. 17. 14:55