Hiper128 kérdése:

Valaki eltudná magyarázni ezt az egyenletet? Sajnos nem értem.


3

_ - 3x-4 4x-12

______ = ______ -3x

5 10 2



2018. máj. 13. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem.
2018. máj. 13. 14:57
 2/8 A kérdező kommentje:

3 törve 5, minusz 3x-4 törve 10-el, egyenlő 4x-12 törve 2, minusz 3x


Máshogy nem tudom leirni.

2018. máj. 13. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Ez a kérdés addig volt izgalmas, amíg ezt nem írtad le. Sajnos most már pont lemaradtam, pedig megvolt, hogy így kell érteni…


Ha megszorozzuk az egyenletet 10-zel, akkor ezt kapjuk

6 – (3*x – 4) = 5*(4*x – 12) – 30*x.

Így már menne? (Mert akkor csak annyi a dolgot az ilyeneknél, hogy a nevezők valamelyik közös többszörösével megszorzod az egyenletet.)

2018. máj. 13. 15:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,igy már simán menne. Köszi a választ. Nagyon megzavarnak engem a törtek..
2018. máj. 13. 15:06
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem jól csináltam javitsatok ki ha nem.

6+3x+4=4x-60-24x /+24x

27x+4=4x-60 /+60

87x+4=40 /-4

87x=40

x=0,45

2018. máj. 13. 15:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,nemjó xd
2018. máj. 13. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig helyettesíts vissza, ha kész a megoldás. Abból tudod meg, hogy jó is -e. Az egyenlőségnek teljesülnie kell!
2018. máj. 13. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugye:

6 – (3*x – 4) = 5*(4*x – 12) – 30*x.


A jobb oldali zárójelet így bontod ki:

5*(4*x – 12) = 5*4*x – 5*12 = 20*x – 60.

A bal oldalinál képzelheted úgy, hogy + (–1)*(3*x – 4) van:

(–1)*(3*x – 4) = –1*3*x – (–1)*4 = –3*x + 4.


Vagy (ahogy feltehetőleg tanultad) '–' után a zárójelben levő dolgok előjelet váltanak, amikor kibontod a zárójelet:

6 – 3*x + 4 = 20*x – 60 – 30*x.

+30*x: 6 + 27*x + 4 = 20*x – 60,

–20*x: 6 + 7*x + 4 = –60,

–6: 7*x + 4 = –66,

–4: 7*x = –70,

/7: x = –10.

2018. máj. 13. 18:19