2018. máj. 12. 13:35
1/4 Arp Du válasza:
2 Ca + O2 = 2 CaO
CaO moláris tömege: 56 g/mol
Ca moláris tömege: 40 g/mol
Ca tömegszázaléka a CaO-ban: (40/56)= 71%
5,60g *71/100= 3,98g Ca van benne
2/4 Arp Du válasza:
Ca: kalcium
O: oxigén
3,98 g Ca van az 5,60 g CaO-ban.
3,98 g Ca volt a 4,48 g CaO-ban is.
csak még O-val reagált, az O hozzáadódott, azért nőtt a tömege 5,60 g-ra.
A Ca-on kívüli maradék tömeg az O:
4,48-3,98=0,5 g Oxigén
5,60-3,98=1,62 g Oxigén
0,5/1,62=0,31
a Ca 31%-a oxidálódott állás közben.
3/4 Arp Du válasza:
javitas: a 4,48 g-ban CaO és Ca is van
4/4 A kérdező kommentje:
Köszömöm
2018. máj. 13. 21:35