Egy test térfogata 500cm3 súlya vízben 15newton. Mekkora a tömege?

2018. máj. 10. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Arkhimédész törvénye

Fvízben = Flevegőn – Fkiszorítottvíz

Fv = m*g – mvíz*g,

m*g = Fv + ρvíz*V*g

m = Fv/g + ρvíz*V = (15 N)/(9,81 m/s^2) + (1000 kg/m^3)*(500 cm^3) = …

2018. máj. 10. 20:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 2kg jött ki.
2018. máj. 10. 20:41