2018. máj. 10. 20:23
1/2 anonim válasza:
Arkhimédész törvénye
Fvízben = Flevegőn – Fkiszorítottvíz
Fv = m*g – mvíz*g,
m*g = Fv + ρvíz*V*g
m = Fv/g + ρvíz*V = (15 N)/(9,81 m/s^2) + (1000 kg/m^3)*(500 cm^3) = …
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 2kg jött ki.
2018. máj. 10. 20:41