10cm èlhosszúságú fakocka 6 cm mèlyen merül a vízbe. Ha a vízre 2 cm olajat öntünk milyen mèlyre merül a vízbe?

2018. ápr. 25. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

6x2 -3x -2 = 10

D2 = (-3)2 -6 ∙ 10 ∙ (-2) = 1 + 10 = 4.

Tehát 4 cm.

2018. ápr. 25. 21:21
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a felhajtó erő növekszik, ha jól logikázom tehát nem, hogy nem süllyed hanem emelkedik?
2018. ápr. 25. 21:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Ők de mi van a sűrűsèggel? Kifejtenèd bővebben?
2018. ápr. 25. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:

A fakocka sűrűsége ro=0,6 kg/dm^3 lesz, ezt látjuk.

Ebből a rá ható nehézségi erő: Fneh=ro*a^3*g. a=élhossz.


Utána ehhez szépen csinálsz egy ábrát, és úgy kell felírnod az erőegyensúlyt.


Az olaj részéről ismer a felhajtóerő, ha az olajréteg vastagsága h, akkor ez:


F_olaj=ro_olaj*g*a^2*h.


Az erőegyensúly egyszerű:



Lefelé: nehézségi erő; Fölfelé: 2 felhajtóerő a 2 folyadék részéről.


Fneh-F_olaj-Fviz=0.


Itt F_viz=ro_viz*g*t*a^2.


Itt t a vízbe merülés mélysége, ami az egyetlen ismeretlen az egyenletben.


Eddig volt a fizika, innentől egyenletrendezés, azaz matematika. Ezt rád bízom, remélem megy!

2018. ápr. 25. 21:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm!
2018. ápr. 25. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:

A #1 nem tudom milyen badarságot hordott össze, amit én leírtam #4-ben az a jó.


Mellesleg 4cm nem lehet a megoldás, mert az olaj és a víz sűrűsége eltérő. De ezt egy témában járatlan laikus figyelmen kívül hagyja, és ontja a baromságát, mint #1 is.


Nem értem, aki nem ért hozzá, miért nem marad csöndbe inkább.

2018. ápr. 25. 21:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom a vízbe merülés mélységét kiszámítani.
2018. ápr. 28. 07:17
 8/8 anonim ***** válasza:

#4-be le van írva minden képlet. mit nem tudsz?


Egyenlet ismétlés:


A*x+B=C alakra hozod, kifejezed x-et:


x=(C-B)/A. Feltétel: A nem zérus.

2018. ápr. 28. 10:56