Tudom, tudom, egyszerű, de ha a szöget keressük, akkor valahogy mindig belegabalyodok a feladatba, és rossz eredményt kapok.
Például itt van ez:
7^2=5^2+8^2-2*5*(cos)a
(cos)a nekem 4 lett, a megoldókulcs szerint 1/2
valaki lenne olyan kedves, hogy lépésről lépésre levezeti? Nagyon szépen köszönöm :)
2018. ápr. 23. 20:19
1/5 anonim válasza:
Itt "elmesélem": https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c
2/5 anonim válasza:
> 7^2=5^2+8^2-2*5*(cos)a
Itten egy 8-as szorzó kimaradt, csak ennyi a baj. Próbáld ki, hogy
7^2 = 5^2 + 8^2 - 2*5*8*cos(a).
Picit figyelmesebben kelk helyettesíteni, és jó lesz.
3/5 anonim válasza:
Ha cos(a)=4, akkor eléggé komplex a szög...
4/5 anonim válasza:
Elrontottad a számolást.
7² = 5² + 8² - 2*5*8*cos(γ)
49 = 25 + 64 - 80cos(γ)
-40 = - 80cos(γ)
cos(γ) = 1/2
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 23. 22:30