Hogy kell koszinusztételt számolni?


Tudom, tudom, egyszerű, de ha a szöget keressük, akkor valahogy mindig belegabalyodok a feladatba, és rossz eredményt kapok.


Például itt van ez:


7^2=5^2+8^2-2*5*(cos)a


(cos)a nekem 4 lett, a megoldókulcs szerint 1/2


valaki lenne olyan kedves, hogy lépésről lépésre levezeti? Nagyon szépen köszönöm :)


2018. ápr. 23. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 23. 20:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

> 7^2=5^2+8^2-2*5*(cos)a

Itten egy 8-as szorzó kimaradt, csak ennyi a baj. Próbáld ki, hogy

7^2 = 5^2 + 8^2 - 2*5*8*cos(a).

Picit figyelmesebben kelk helyettesíteni, és jó lesz.

2018. ápr. 23. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha cos(a)=4, akkor eléggé komplex a szög...
2018. ápr. 23. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elrontottad a számolást.


7² = 5² + 8² - 2*5*8*cos(γ)

49 = 25 + 64 - 80cos(γ)

-40 = - 80cos(γ)

cos(γ) = 1/2

2018. ápr. 23. 20:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 23. 22:30