(3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+4)=(6x+5)*(x-1)
4x+3/x+3=8x+3/2x+5
2018. ápr. 23. 16:53
1/2 anonim válasza:
Itt meg tudod nézni, mi a jó válasz
Pl egy oldalra rendezem:
(3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+4)-(6x+5)*(x-1) = 0
A bal oldalt beírom fenti oldalra:
x-3 maradt.
x-3=0
x=3
(4x+3)/(x+3)=(8x+3)/(2x+5)
x=6
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 23. 17:25