Következő polinomoknál kinek milyen eredmény születetett?


(3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+4)=(6x+5)*(x-1)


4x+3/x+3=8x+3/2x+5



2018. ápr. 23. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod nézni, mi a jó válasz

[link]


Pl egy oldalra rendezem:

(3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+4)-(6x+5)*(x-1) = 0

A bal oldalt beírom fenti oldalra:

x-3 maradt.

x-3=0

x=3


(4x+3)/(x+3)=(8x+3)/(2x+5)

x=6

2018. ápr. 23. 17:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 23. 17:25