Nagyon egyszerű, de én nem értem.
3(164/3-2)-6(1/2x164/3+6)=
[/ törtet jelent.]
2018. ápr. 18. 20:56
1/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Egyszerű műveleti sorrend.
158-200
-42 lesz
2/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
1.
3*164/3 = 164
3*(-2) = (-6)
164 + (-6) = 164 – 6 = 158
2. a.
6*1/2*164/3
6*1/2 = 3
3*164/3 = 164
2. b
6*6 = 36
2.
164 + 36 = 200
1. és 2.
158 – 200 = (-42)
3/4 anonim válasza:
=3x158/3-6(2/3+6)= 158-6x18/3= 158-36= 122
szerintem
4/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
# 3-s válasz [2018-04-18 21:36] írója!
Nem az a kérdés, hogy szerinted mennyi, hanem hogy mennyi.
Két, azonos eredményt adó válasz után – ráadásul az egyik részletező is – írsz egy vélemény-eredményt.
Nos, egy profi oldal „szerint” is -42 az eredmény: [link]