Matek házi ban segítene valaki?


Nagyon egyszerű, de én nem értem.

3(164/3-2)-6(1/2x164/3+6)=

[/ törtet jelent.]



2018. ápr. 18. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű műveleti sorrend.

158-200

-42 lesz

2018. ápr. 18. 21:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.

3*164/3 = 164

3*(-2) = (-6)

164 + (-6) = 164 – 6 = 158


2. a.

6*1/2*164/3

6*1/2 = 3

3*164/3 = 164


2. b

6*6 = 36


2.

164 + 36 = 200



1. és 2.

158 – 200 = (-42)

2018. ápr. 18. 21:34
 3/4 anonim válasza:
17%

=3x158/3-6(2/3+6)= 158-6x18/3= 158-36= 122

szerintem

2018. ápr. 18. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

# 3-s válasz [2018-04-18 21:36] írója!


Nem az a kérdés, hogy szerinted mennyi, hanem hogy mennyi.

Két, azonos eredményt adó válasz után – ráadásul az egyik részletező is – írsz egy vélemény-eredményt.


Nos, egy profi oldal „szerint” is -42 az eredmény: [link]

2018. ápr. 19. 10:40