Kedves fórumozók! Segítenétek nekem megoldani a következő feladványokat? Szeretném megérteni a polinomok szórzását.
1.) (3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+2) = (4-3x)*(5-2x)+15x
2.) 5x+6/2x-3 = 10x+3/4x-5
2018. ápr. 18. 16:38
1/5 A kérdező kommentje:
szorzás*
2018. ápr. 18. 16:38
3/5 anonim válasza:
1.
Szorzásnál minden tagot mindennel szorzol.
(a+b)*(c+d) = ac + ad + bc + bd
2.
Szorzni kell mindkét oldalt (2x-3)-mal, majd (4x-5)-tel.
4/5 A kérdező kommentje:
2. akkor a 5x-et a 6-al és 10x-et +3-al?
2x-3-al az akkor -6 és a 4x-5 = -20?
Így gondolod?
2018. ápr. 18. 18:14
5/5 anonim válasza:
Beszorzol először mondjuk (2x-3)-mal, így akkor az lesz, hogy:
5x-6=(10x+3)*(2x-3)/(4x-5)
Jobb oldalt a nevezőben még mindig van valami, azt ugyanilyen szorzással el tudod tüntetni. Utána meg már szinte ugyanaz a feladat, mint 1)-ben.