Mi a helyes megoldás? (Matematika)


Kedves fórumozók! Segítenétek nekem megoldani a következő feladványokat? Szeretném megérteni a polinomok szórzását.



1.) (3x-4)*(4x+5)-(2x-3)*(3x+2) = (4-3x)*(5-2x)+15x

2.) 5x+6/2x-3 = 10x+3/4x-5



2018. ápr. 18. 16:38
 1/5 A kérdező kommentje:
szorzás*
2018. ápr. 18. 16:38
 2/5 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 18. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

1.

Szorzásnál minden tagot mindennel szorzol.

(a+b)*(c+d) = ac + ad + bc + bd


2.

Szorzni kell mindkét oldalt (2x-3)-mal, majd (4x-5)-tel.

2018. ápr. 18. 16:45
 4/5 A kérdező kommentje:

2. akkor a 5x-et a 6-al és 10x-et +3-al?

2x-3-al az akkor -6 és a 4x-5 = -20?

Így gondolod?

2018. ápr. 18. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Beszorzol először mondjuk (2x-3)-mal, így akkor az lesz, hogy:

5x-6=(10x+3)*(2x-3)/(4x-5)

Jobb oldalt a nevezőben még mindig van valami, azt ugyanilyen szorzással el tudod tüntetni. Utána meg már szinte ugyanaz a feladat, mint 1)-ben.

2018. ápr. 18. 20:55