Ezt el tudná nekem valaki magyarázni? Mekkora sugarú körben tartozik egy 4π cm hosszúságú ívhez egy 36π cm2 hosszúságú körcikk?

2018. ápr. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

egy adott ívhez tartozó körcikk területe:

r:= sugár

x:= ívhossz

T = r*x/2*r*pi

A nevező a kör kerülete.

2018. ápr. 15. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit kell érteni egy körcikk hosszúságán?
2018. ápr. 16. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem területet akart írni a kérdező.
2018. ápr. 16. 17:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem emlékszem hogy volt a szöveg, mert én is csak képről láttam, de köszönöm:)
2018. ápr. 18. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell cifrázni.(nem értem, mit keres ott a kör kerülete)


A körcikk területe

T = i*r/2

Ebből

r = 2T/i


A példa adataival:

r = 2*36π/4π = 72/4

r = 18 cm

=========


Bár nem kérdés, de számítható a körcikk középponti szöge

Mivel

i = r*φ

ezért

φ = i/r(rad)

Behelyettesítve

φ = 4π/18 = 2π/9

Mivel 2π a teljes kör, ezért

φ = 360/9

φ = 40°

======

2018. máj. 3. 16:07