2018. ápr. 15. 20:13
1/5 anonim válasza:
egy adott ívhez tartozó körcikk területe:
r:= sugár
x:= ívhossz
T = r*x/2*r*pi
A nevező a kör kerülete.
2/5 anonim válasza:
Mit kell érteni egy körcikk hosszúságán?
3/5 anonim válasza:
Szerintem területet akart írni a kérdező.
4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem emlékszem hogy volt a szöveg, mert én is csak képről láttam, de köszönöm:)
2018. ápr. 18. 10:29
5/5 anonim válasza:
Nem kell cifrázni.(nem értem, mit keres ott a kör kerülete)
A körcikk területe
T = i*r/2
Ebből
r = 2T/i
A példa adataival:
r = 2*36π/4π = 72/4
r = 18 cm
=========
Bár nem kérdés, de számítható a körcikk középponti szöge
Mivel
i = r*φ
ezért
φ = i/r(rad)
Behelyettesítve
φ = 4π/18 = 2π/9
Mivel 2π a teljes kör, ezért
φ = 360/9
φ = 40°
======