0,45 = p^2 + 1,2p Hogy jön ki p=3?


2018. ápr. 13. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

Leginkább sehogy, az ugyanis nem megoldása az egyenletnek. :D


kezdhetsz pl. gyökvonással


0,67 = p + 1,095p

0,67 = 2,095p

0,32 = p


ha p = 3, akkor 30,6 lenne a végeredmény (27+3,6)

2018. ápr. 13. 22:18
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, elírtam. 0,3-at akartam írni.

Közbenegyébként én is rájöttem a megoldásra, csak kicsit gondolkoznom kellett.

Köszönöm a választ! :D

2018. ápr. 13. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"kezdhetsz pl. gyökvonással


0,67 = p + 1,095p"


Azt azért megosztod velünk, hogy ez az orbitális baromság hogyan is született meg?


Hogy a kérdésre is válaszoljak; a legegyszerűbb megoldás, hogy az egyik oldalt 0-ra redukálod, én most a bal oldalt fogom:


0 = p^2 + 1,2p - 0,45


Erre már használható megoldóképlet:


[link]


Az egyszerűbb számolás érdekében (csak egész számokkal kelljen számolnunk), érdemes beszorozni az egyenletet 20-szal:


0 = 20p^2 + 24p - 9 (úgy is számolhattunk volna, hogy 100-zal szorzunk, mivel ez a legegyszerűbb módja az egész számokká való varázsoláshoz, majd észrevesszük, hogy 5-tel még tudunk osztani).

2018. ápr. 14. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es ha gyököt vonsz akkor érdemes megvizsgálni hogy mindkét oldal pozitív-e, ennél a feladatnál a jobb oldal lehet negatív is, így gyököt vesztesz.

Az már más kérdés, hogyha így csinálod akkor legalább ne rontsd el...:D

2018. ápr. 14. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
ja meg látom a 3-t sem sikerült négyzetre emelned :D
2018. ápr. 14. 12:52