Hogy kell kiszámolni koordinátageometriában azt, hogy a négyzet kerülete hány százaléka a köré írt kör kerületének?


A négyzet pontjai: A (0;0) B (1;0) C (1;1) D (0;1)

A kör középpontja O (0,5;0,5)

A sugár pedig gyök 2

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 11. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámolod a négyzet kerületét és elosztod a kör kerületével majd megszorzod 100-zal.
2018. ápr. 11. 18:25
 2/5 A kérdező kommentje:
És a kör kerületét hogy számolom ki ezek alapján?
2018. ápr. 11. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Sugara megvan nem? Semmi más nem kell hozzá.
2018. ápr. 11. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Kör kerülete: 2*r*pi, ami jelen esetben 3,54 lesz.
2018. ápr. 12. 01:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akör sugara nem gyök(2), hanem gyök(2)/2.

K1 = 4

K2 = 2*r*pi=átmérő*pi


A kör átmérője épp a négyzet átlója

átmérő = gyök(2)


K2 = gyök(2)*pi = 4,44


K1/K2 = 4/4,44=0,900316

Kb 90%.

2018. ápr. 12. 16:27