A négyzet pontjai: A (0;0) B (1;0) C (1;1) D (0;1)
A kör középpontja O (0,5;0,5)
A sugár pedig gyök 2
A válaszokat előre is köszönöm!
2018. ápr. 11. 17:37
1/5 anonim válasza:
Kiszámolod a négyzet kerületét és elosztod a kör kerületével majd megszorzod 100-zal.
2/5 A kérdező kommentje:
És a kör kerületét hogy számolom ki ezek alapján?
2018. ápr. 11. 19:48
3/5 anonim válasza:
Sugara megvan nem? Semmi más nem kell hozzá.
4/5 anonim válasza:
Kör kerülete: 2*r*pi, ami jelen esetben 3,54 lesz.
5/5 anonim válasza:
Nem akör sugara nem gyök(2), hanem gyök(2)/2.
K1 = 4
K2 = 2*r*pi=átmérő*pi
A kör átmérője épp a négyzet átlója
átmérő = gyök(2)
K2 = gyök(2)*pi = 4,44
K1/K2 = 4/4,44=0,900316
Kb 90%.