2018. febr. 17. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Bal oldalt a gyökvonás és az x-es tag négyzetre emelése nem üti ki egymást, vagyis ha ezt a függvényt egy koordinátarendszerben szeretnénk ábrázolni, akkor azt látnánk, hogy ez nem egy elsőfokú függvény lesz. Jobb oldalon az "x-a" pedig bizony az. Magyarán olyan "a"-t nem találhatunk, ahol bármely "x" esetén igaz lesz az egyenlőség (vagy fordítva). De ez nem azt jelenti, hogy nincs megoldása. Igen is van. Valós "a" esetén is. Helyettesíts be pl. x-nek nullát, ekkor ez lesz: 1=1-a. Ekkor a=0, és a 0 elég valós szám szerintem. De ha esetleg fordítva gondoltad, akkor mondjuk: a=-1. Ekkor: √(x^2+1)=x+1. Itt x=0 biztos hogy megoldás, mert akármilyen x-et is választunk a bal oldali függvény értéke sosem lesz kisebb 1-nél, x=0 pontban pont 1, és a jobb oldal is 1 ekkor, vagyis teljesült is az egyenlőség.
2018. febr. 17. 22:43
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy viszonylag egyszerű paraméteres egyenlet.

Ha a=0, akkor nyilván nincs valós megoldás.

Ha a>0, akkor szintén nincs. Itt x>=a feltétellel kell négyzetre emelni, és vizsgálni a megoldást a feltétellel.

Ha a<0, akkor pedig van megoldás, mégpedig minden negatív a érték esetén:

x=(a^2-1)/(2a)

2018. febr. 18. 00:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat^^
2018. febr. 18. 07:20