Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?


Mely valós számok elégítik ki az alábbi egyenletet:

x^2=3x+2/2 (osztva kettővel).

Kérlek segítsetek!



2018. ápr. 10. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

x^2=(3x+2)/2


Megszorzod 2-vel mindkét oldalt.


2*x^2=3x+2

Egy oldalra rendezed:

2*x^2-3x-2 =0


Beírod a másodfokú egyenlet megoldó képletébe.


Erre gondoltál?

2018. ápr. 10. 15:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Photomath

Ajánlom mert nekem segített.

Le tudod magad ellenőrizni, biztos ismered!

2018. ápr. 10. 16:12