Mely valós számok elégítik ki az alábbi egyenletet:
x^2=3x+2/2 (osztva kettővel).
Kérlek segítsetek!
2018. ápr. 10. 15:38
1/2 anonim válasza:
x^2=(3x+2)/2
Megszorzod 2-vel mindkét oldalt.
2*x^2=3x+2
Egy oldalra rendezed:
2*x^2-3x-2 =0
Beírod a másodfokú egyenlet megoldó képletébe.
Erre gondoltál?
2/2 anonim válasza:
Photomath
Ajánlom mert nekem segített.
Le tudod magad ellenőrizni, biztos ismered!