Le vezetnétek a következő másodfokú egyenletet?


x2- az legyen most x a négyzeten.


tehát:


x2-9x+14


2018. márc. 16. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

1. Ez nem egy egyenlet.

2. Mit kell ezen levezetni?

2018. márc. 16. 19:32
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy masodfoku egyenlet... kifelejtettem hogy egyenlo 0
2018. márc. 16. 19:37
 3/9 Angelo84 ***** válasza:
100%

Másodfokú egyenlet megoldóképletet kell alkalmazni, megtalálod interneten könnyedén...abba szerepel 3 betű: a, b, c.

Ahol "a" az x^2 együtthatója, vagyis jelen esetben 1

"b" az az x-es tag együtthatója, ami jelen esetben (-9)

"c" pedig a sima szám (előjellel együtt), ami jelen esetben 14.


Behelyettesíted a megoldóképletbe, kiszámolod és kész. A megoldóképletben van egy gyökjel alatti rész, ahol ha negatív számot kapsz, akkor a valós számok halmazán nincsen megoldás, ha 0-át kapsz akkor csak egy megoldás lesz, és ha pedig pozitív számot kapsz, akkor 2 megoldás, mert a gyökjel előtt az van, hogy plusz/mínusz, vagyis a gyökös részt egyszer kivonni kell, egyszer meg hozzáadni az előtte szereplő dolgokhoz.


itt két megoldás lesz:


x1 = 7

x2 = 2


Helyettesíts be a megoldóképletbe, számold ki. Sok sikert.

2018. márc. 16. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A másodfokú egyenlet úgy néz ki, hogy ax^2+bx+c=0. Meg kell határozni a-t, b-t, c-t, ami ebben az esetben elég jól látszik.

a=1, b=-9, c=14

Ha ez megvan, akkor be kell írni ezeket a számokat a megoldóképletbe, amit meg kell tanulnod, anélkül nem fogod tudni. A behelyettesítést rád bízom, ha jól számoltam, akkor az eredmény 7 és 2.

2018. márc. 16. 19:50
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet hogy én vagyok a gyenge, de 10 féle módon próbáltam már, és sehogy sem jön ki a 7 és a 2.


így néz ki az egyenletem:

-9+- √9a másodikon + 4x1x14%2=9+-√81+56%2=9+-√137%2

2018. márc. 16. 20:01
 6/9 Angelo84 ***** válasza:
100%
gyök alatt az van, hogy b^2-4ac, vagyis 81-56, vagyis 25...Tehát gyök25.
2018. márc. 16. 20:05
 7/9 Angelo84 ***** válasza:
100%

ja és megoldóképlet elején -b van, tehát -(-9) vagyis +9.


vagyis az egész így néz ki:


(9 +/- 5)/2

(9+5)/2 = 7

(9-5)/2 = 2

2018. márc. 16. 20:07
 8/9 Angelo84 ***** válasza:
78%

kedvedért az egészet leírom akkor, hogy néz ki:


9+- √9 a négyzeten - 4*1*14 és ez az egész úgy ahogyan van elosztva 2-vel, mert a nevezőben 2*a szerepel, és ugye a=1

2018. márc. 16. 20:09
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi,köszi, megvan ;) Jó fejek vagytok.
2018. márc. 16. 20:19