Mennyi centiméter 4 ötöd dm,4 egész 1 ötöd dm, és 17 és fél miliméter?

5.osztályos vagyok és most vettük a törteket és az utolsó óráról hiányoztam és akkor magyarázta el hogy kell kiszámolni.Előre is köszönöm a válaszoka

2018. ápr. 5. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1 m = 10 dm = 100 cm = 1000 mm


4/5 dm = (10 * 4/5) cm = 40/5 cm = 8 cm


4 1/5 dm = 4 dm + 1/5 dm = 40 cm + 2 cm = 42 cm


17,5 mm = 17,5/10 cm = 1,75 cm

2018. ápr. 5. 14:21