Fizika házi feladat, hogyan oldjam meg?


Három darab feladat lenne, azt kérném tőletek, hogy a megoldó képletet írjátok le egy kis magyarazáttal. 3 feladatról lenne szó a 7-ből, a többit már megoldottam...Köszi mindenkinek a választ!


1.Az 1000 kg tömegű gépjármű a motor erejének segítségével mozog, amely az idő múlásával a következő képlet szerint növekszik: F=A.t. Milyen lesz az A értéke, hogy a gépjármű 0-ról 100 km/h gyorsuljon 10 másodperc alatt?


2.Folytonos F erő hat a test súlyára G. Milyen idő alatt növekszik a test sebessége n-nagyságúra az eredeti v0 sebességhez képest, amellyel a test akkor rendelkezett, mikor az erő elkezdett rá hatni?


3.A teherautó melynek tömege 10000kg egyenletes vonalban 54km/h konstans sebességgel halad. Milyen munkát végez az autó motorja 5 perc alatt, ha a rá ható erő 10% a teherautó összsúlyát tekintve.


2018. márc. 31. 19:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem gond, köszönöm szépen a segítségédet ígyis... :) Kereshetlek majd máskor is, esetleg privátban?
2018. ápr. 1. 21:36
 12/16 anonim ***** válasza:
Persze, simán!
2018. ápr. 1. 21:43
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát azért az eredmény birtokában csak vissza lehet találni a kettest...

v=v0+a*t általános képletből jelen esetben n*v0=v0+a*t és kell még az F=m*a

ezt rendezve kijön az eredmény, ahol még számlálót és nevezőt g-vel megszorozva m helyett G lesz, a nevezőben meg megjelenik g

2018. ápr. 2. 09:20
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, ami még számomra nem világos, hogy mi az az n?
2018. ápr. 2. 13:37
 15/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell halasztani egy évet, mert kimerültél. :D

Mit is írtál? " test sebessége n-nagyságúra az eredeti v0 sebességhez képest"

2018. ápr. 2. 13:49
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2018. ápr. 2. 20:55
1 2