Számítsd ki annak az egyenes hasábnak a térfogatát, melynek magassága 15cm, az alaplap átlói 6 és 8 cm.

Mekkora a test térfogata és tömege(ha 1cm3 alumínium tömege 2,7g)?


2010. jún. 10. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Figyelj órán! -.-
2010. jún. 10. 18:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

e=6 cm

f=8 cm

M=15 cm

V=(e*f)/2*M

V=(6*8)/2*15

V=48/2*15

V=24*15

V=360 cm3


360*2,7=972g


tömege: 972g, térfogata: 360 cm3


Szívesen :P :)

2010. jún. 10. 18:45
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jún. 10. 18:48