X²+Y²-2X+8Y+1=0
Légyszíves lépésenként magyarázzátok el.
2018. márc. 17. 13:21
1/2 anonim válasza:
Teljesnégyzetté alakítással.
(X-1)^2-1+(Y+4)^2-16+1=0
(X-1)^2+(Y+4)^2=16
Középpont (1;-4) ; sugáar =4
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, ment a zöld pacsi
2018. márc. 17. 15:42