Sehogy sem jön ki a helyes megoldás az alábbi feladatban, tudnátok segíteni, hogyan kellene megoldanom?
A múlt hónapban egy áruházban összesen 6681 ezer Ft-ért adtak el DVD filmeket. Ennek az összegnek 39%-a akciófilmekből, 17%-a vígjátékokból, a maradék pedig egyéb filmekből folyt be. Az akciófilmekért átlagosan 2655 Ft-ot, vígjátékokért 2517 Ft-ot, más filmekért pedig 3609 Ft-ot fizettek. Mennyibe kerültek a DVD-k átlagosan (egészre kerekítve)?
2018. márc. 11. 11:53
1/1 anonim válasza:
6681000Ft
39%-a: 2605590 Ft
17%: 1135770 Ft
maradék: 2939640 Ft
akciófilm átlagosan 2655Ft, akkor 2605590/2655 = 981,4 db-ot adtak el.
vígjáték: 1135770/2517 = 451,2 db
egyéb: 2939640 / 3609 = 814,5 db
Összes eladott darab: 2247,16
Átlag: 6681000/2247,16 = 2973Ft.