Koordinátageometria - mi a megoldás?


1.,

Egy háromszög csúcspontjának koordinátái: A (-2,-1) B(4,-3) C(4,5). Számítsa ki a B csúcsból induló magasságvonal és az AC oldal metszéspontjának koordinátáit!


2.,

'p' mely értékére lesz egymásra merőleges a követező 2 egyenes? px+y=-1 és 3x-8y=11


3.,

Mutassa meg, hogy a (-2;-3) (5; 4,5) (3; -0,5) és (0;2) pontok egy paralelogramma csúcsai!


Póbálkoztam, próbálkoztam, de valamiért nem sikerül.. :(

Kösözönöm annak, aki segít!


2010. jún. 9. 18:58
 1/1 anonim válasza:

AC oldal egyenes egyenlete: Irányvektora: v(4-(-2);5-(-1)) vagyis v(6;6) ebből a normálvektor: n(-6;6) AC egyenes egyenlete: Ax+By=Ax0+By0 vagyis -6x+6y=12-6 vagyis 6y-6x=6


Kell még a magasságvonal: Az AC irányvektora lesz a magasságvonal normálvektora, így a magasságvonal egyenlete:

6x+6y=6*4+6*(-3) vagyis 6x+6y=6


A kapott két egyenletet meg kell oldani mint egyenletrendszer:

6y-6x=6

6x+6y=6

mondjuk összeadjuk a két egyenletet:

12y=12

y=1

Ezt visszahelyettesítjük valamelyikbe:

6x+6*1=6

6x=0

x=0

Tehát a metszéspontot P-vel jelöljük akkor: P(0;1)


2-eshez már nincs kedvem, 3-ast meg ábrázold s megtudod.

2010. jún. 9. 20:15