Sziasztok!
Ezek azok a példák, amiket nem tudok megoldani.
Visszabomtogatással kéne, lehetőleg úgy, hogy egy hatodikos is értse.
X+3*X-4=16
[(X-5)*8+10]:4=2,5
A négy napig tartó karácsonyi cipősdoboz akció elsö napján a gyerekek 5 dobozt hoztak, kedden kétszer annyit mint szerdán, és csütörtökön 7 db-ot.
(A szerdát kell ismeretlenként jelölni)
2018. márc. 5. 18:38
1/1 anonim válasza:
Mit nem értesz?
Az elsőnél egyszerű egyenlet átrendezés van:
X+3*X-4=16 ;X+3*X=20; 4X=20; X=5.
Második:
[(X-5)*8+10]:4=2,5 ;
(X-5)*8+10=10; (X-5)*8=0; X-5=0; X=5.
Szöveges példa:
1. nap= 5 darab
2. nap = 2*S
3. nap= S
4. nap =7.
5+2S+S+7=összes doboz. Mi a kérdés? mennyi
doboz volt összesen nincs megadva?