Segít valaki? 3 nyitott mondat.


Sziasztok!

Ezek azok a példák, amiket nem tudok megoldani.

Visszabomtogatással kéne, lehetőleg úgy, hogy egy hatodikos is értse.


X+3*X-4=16



[(X-5)*8+10]:4=2,5



A négy napig tartó karácsonyi cipősdoboz akció elsö napján a gyerekek 5 dobozt hoztak, kedden kétszer annyit mint szerdán, és csütörtökön 7 db-ot.

(A szerdát kell ismeretlenként jelölni)



2018. márc. 5. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz?

Az elsőnél egyszerű egyenlet átrendezés van:


X+3*X-4=16 ;X+3*X=20; 4X=20; X=5.


Második:


[(X-5)*8+10]:4=2,5 ;


(X-5)*8+10=10; (X-5)*8=0; X-5=0; X=5.


Szöveges példa:


1. nap= 5 darab

2. nap = 2*S

3. nap= S

4. nap =7.


5+2S+S+7=összes doboz. Mi a kérdés? mennyi


doboz volt összesen nincs megadva?

2018. márc. 5. 18:58