Zsomabor kérdése:

Megköszönném tudnátok a következőkbe segíteni.1, Mekkora a térfogata 3 mol hidrogéngáznak? 2, Mekkora a térfogata 11g széndioxidnakk? 3, Mekkora a térfogata 7g co-nak standard állapotban? 4, Mekkora a térfogata 3 mol oxigéngáznak?


2018. márc. 4. 17:44
 1/3 hollófernyiges ***** válasza:
2018. márc. 4. 18:10
 2/3 anonim ***** válasza:

1,n=3mol

m=2g

---------

V=m*n ; V=2g*3mol ; V=6dm3

2,M=11g

m=44g

----------

n=m:M ; n=44g:11g ; n=4mol

V=m*n ; V=44g*4mol; V=176dm3

3. V=n*Vm (V=térfogat,n=molszám, Vm=molária térfogat)

n=m:M

n=28g:7g ; n=4mol


Vm=24.5 mol/dm3

n=4mol

----------------

V=n*Vm ; V=4mol*24.5 ; V=98dm3


4,V=m×n

m=32g

n=3mol

---------

V=n*m ; V=3mol*32g ; V=96dm3

2018. márc. 4. 23:46
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 5. 16:26