2018. márc. 4. 17:44
2/3 anonim válasza:
1,n=3mol
m=2g
---------
V=m*n ; V=2g*3mol ; V=6dm3
2,M=11g
m=44g
----------
n=m:M ; n=44g:11g ; n=4mol
V=m*n ; V=44g*4mol; V=176dm3
3. V=n*Vm (V=térfogat,n=molszám, Vm=molária térfogat)
n=m:M
n=28g:7g ; n=4mol
Vm=24.5 mol/dm3
n=4mol
----------------
V=n*Vm ; V=4mol*24.5 ; V=98dm3
4,V=m×n
m=32g
n=3mol
---------
V=n*m ; V=3mol*32g ; V=96dm3
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 5. 16:26