Mekkora a pH, amely 0, 030 M-os CuCl2-re nézve és 2, 00 M NH4Cl-re nézve?

A problémám azzal van, hogy nem is tudom, hogy hogy kellene eljárni

2018. márc. 4. 16:46
 1/3 Arp Du ***** válasza:
disszociációs állandót, savállandót nem adtak meg?
2018. márc. 4. 19:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nekem is hiányosnak tűnik így, Ammóniara: Kb=1,75e-5
2018. márc. 4. 20:48
 3/3 Arp Du ***** válasza:

Próbáltam megoldani, egyelőre nem jött ki

Ha az összes NH4Cl feloldódik:

NH4Cl -> NH4+ + Cl-

[NH4+]= 2,00 M


NH3 + H2O <-> NH4+ + OH-

Kb=1,75*10^-5 (bázisállandó ammóniára)

Kb=[NH4+]*[OH-]/[NH3]


NH4+ egy része átalakul NH3-má (x alakul át)

[NH4+]= 2,00 -x

[OH-]= 10^-7 -x

[NH3]= x

behelyettesítve:

Kb=1,75*10^-5 = (2,00 -x) *(10^-7 -x) /x

2018. márc. 7. 05:41