Mi ennek az egyenletnek a megoldása?

15(2x-2)-3(x+6)=20x+2
2010. jún. 8. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

30x-30-3x+18=20x+2 /-20x+30-18


7x=14 /:7


x=2

2010. jún. 8. 20:42
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
mit tanítanak nektek a suliban, hogy egy ilyen alapegyenletet sem tudtok megoldani:S
2010. jún. 8. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:

x=2 nem lehet, mert nem jön ki az ellenőrzés

szerintem az egyenlet rossz vagy elírtál valamit

2010. jún. 8. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

á, tényleg


-18 és akkor a vége 50/7=7,143

2010. jún. 8. 20:59
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy beugratós kérdés volt, csak az volt a cél, hogy megtornáztassuk az agyunkat :D

kedves kérdező, légyszi, áruld el a végeredményt

2010. jún. 8. 21:00
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem is 2 jött ki most lelomboztatok kezdtem okosnak hinni magam...:D
2010. jún. 8. 21:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Vicces egy embör lehet a tanárod, ha ő adta fel. :D

Menj be holnap és mondd meg, hogy nincs megoldás. Tuti, hogy az egész osztály x=2-t írt és Te fogsz egyedül ötöst kapni! :D

2010. jún. 8. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, visszavonom az előző kijelentést!

A 7,143 (meg még néhány szám a végén :)) tényleg jó.

2010. jún. 8. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni kell:) Az ilyen figyelmetlensegi hibakon jegyek mulhatnak. A -3(x+6)-ot elrontani csunya hiba:))
2010. jún. 8. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennyi hülyét egy rakáson... (-3)*6=-18
2010. jún. 8. 21:39
1 2