2018. febr. 25. 17:23
3/6 anonim válasza:
Egyszerű elemi integrál. Hol akadsz el?
4/6 A kérdező kommentje:
I2 re könnyen kíszámoltam. De viszon a képen látható b alpontot nem tudom hogy hogyan kell kiszámolni In+1+2In.
2018. febr. 26. 00:22
5/6 tatyesz válasza:
Iₙ₊₁+2Iₙ = ꭍ(xⁿ⁺¹ + 1 + 2xⁿ + 2)/(x+2)dx = ꭍxⁿ + 3/(x+2)dx = [xⁿ⁺¹/(n+1) + 3ln|x+2|]¹₀ = 1/(n+1) + 3ln(3/2)