Toducz kérdése:

Számítsd ki I (n+1) +2In? , ahol In=integrál (0 tól 1-ig) (x^n+1) / (x+2) dx


2018. febr. 25. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a feladat!

2018. febr. 25. 17:34
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
= log(243/32) - 3/2 ≈ 0,527
2018. febr. 25. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű elemi integrál. Hol akadsz el?
2018. febr. 25. 18:49
 4/6 A kérdező kommentje:
I2 re könnyen kíszámoltam. De viszon a képen látható b alpontot nem tudom hogy hogyan kell kiszámolni In+1+2In.
2018. febr. 26. 00:22
 5/6 tatyesz ***** válasza:
Iₙ₊₁+2Iₙ = ꭍ(xⁿ⁺¹ + 1 + 2xⁿ + 2)/(x+2)dx = ꭍxⁿ + 3/(x+2)dx = [xⁿ⁺¹/(n+1) + 3ln|x+2|]¹₀ = 1/(n+1) + 3ln(3/2)
2018. febr. 26. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
V=S/T
2021. okt. 2. 20:25