Hogy kell megoldani ezt a matek feladatot?

A feladat az kéri, hogy határozottan meg a besatírozott területek arányát. Itt egy kép www.kepfeltoltes.eu/view. Php? Filename=8571519476545957107001154. jpg

#matematika #síkmértan #területek aránya
2018. febr. 24. 13:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A 7 és válasza a helyes ☺
2018. febr. 24. 15:27
 12/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a két paralelogramma nem feltétlenül hasonló egymáshoz, illetve ha mégis, azt külön be kellene látni. Ha ismered a szinuszos területképletet (és ahogy láttam, igen), akkor azzal hamarabb kijön.
2018. febr. 24. 17:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Az ábrából én azt látom, hogy ez volt az eredeti feladat:

A paralelogramma egyik átlójának egy tetszőleges pontjából húzzunk párhuzamosakat az oldalakkal, az ábrán látható módon.

Mennyi lesz a satírozott területek aránya?


Az átló felezi a területet.

A két fehér rész paralelogramma, amiket szintén felez az átló.

Emiatt a két szürke rész területe nyilvánvalóan egyenlő.


Ez csak akkor igaz, ha az átló egyik pontján keresztül húzzuk a párhuzamosokat.

De a rajzon úgy van behúzva.

2018. febr. 24. 17:37
 14/17 A kérdező kommentje:
Ja tényleg. Az átló felezi a két fehér és a nagy paralelogrammát, emiatt a besatírozott paralelogrammák területe egyenlő!
2018. febr. 24. 17:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Ennyi a feladat megoldása nagyvonalakban?
2018. febr. 24. 17:58
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ennyi a feladat megoldása nagyvonalakban?"


Ha ragozni szeretnéd, akkor pl ezt fel lehet írni:


T1 = Tp /2 - Tac/2 - Tbd/2


Tp/2 nagya paralelogramma területének fele

Tac: ac kis paralelogramma területe

Tbd: bd nagyobb pralalelogramma területe


A másik területre is ez írható fel:

T2 = Tp /2 - Tac/2 - Tbd/2


Tehát T1=T2.

T1/T2=1

2018. febr. 24. 18:17
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. febr. 24. 18:48
1 2