A feladat az kéri, hogy határozottan meg a besatírozott területek arányát. Itt egy kép www.kepfeltoltes.eu/view. Php? Filename=8571519476545957107001154. jpg2018. febr. 24. 13:55
1/17 A kérdező kommentje:
Arra rájöttem, hogy van valami hasonlóság, csak az arányt nem tudom felírni.
2018. febr. 24. 13:57
4/17 A kérdező kommentje:
Nincs számadat
2018. febr. 24. 14:04
5/17 anonim válasza:
1 az arány.Mivel a fok mindegyik területén azonos..de hogy miként határozd meg azt nem tudom. :)
7/17 anonim válasza:
Egyáltalán nem ugyanakkora... Ezt a baromságot nem tudom, hogy honnan szedtétek...
Felírod a területeket:
Felső: a*d*sin(Ł)
Alsó: c*b*sin(Ł)
Felső/Alsó=(a*d*sin(Ł))/(c*b*sin(Ł)), itt tudsz sin(Ł)-val egyszerűsíteni, és (a*d)/(c*b) hányadost kapod, vagyis a szürke részek aránya megegyezik a szürke részek egy csúcsból kiinduló oldalak szorzatának arányával.
8/17 A kérdező kommentje:
Ezt meg lehet kapni így is (bocs, ha badarság):
a két fehér rész oldalainak aránya: a/c=d/b. Ennek a hasonlósági aránynak a négyzete a szürke területek aránya?
2018. febr. 24. 15:17
9/17 A kérdező kommentje:
Vagy ez nem így működik?
2018. febr. 24. 15:18
10/17 A kérdező kommentje:
Vagyis a fehér területek úgy aránylanak egymáshoz, mint a szürke területek egymáshoz?
2018. febr. 24. 15:20