Hogy kell megoldani ezt a matek feladatot?

A feladat az kéri, hogy határozottan meg a besatírozott területek arányát. Itt egy kép www.kepfeltoltes.eu/view. Php? Filename=8571519476545957107001154. jpg

#matematika #síkmértan #területek aránya
2018. febr. 24. 13:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Arra rájöttem, hogy van valami hasonlóság, csak az arányt nem tudom felírni.
2018. febr. 24. 13:57
 2/17 A kérdező kommentje:
2018. febr. 24. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Nincs megadva semmi?
2018. febr. 24. 14:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Nincs számadat
2018. febr. 24. 14:04
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
1 az arány.Mivel a fok mindegyik területén azonos..de hogy miként határozd meg azt nem tudom. :)
2018. febr. 24. 14:26
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan akkora a két terület.
2018. febr. 24. 14:27
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ugyanakkora... Ezt a baromságot nem tudom, hogy honnan szedtétek...


Felírod a területeket:


Felső: a*d*sin(Ł)

Alsó: c*b*sin(Ł)


Felső/Alsó=(a*d*sin(Ł))/(c*b*sin(Ł)), itt tudsz sin(Ł)-val egyszerűsíteni, és (a*d)/(c*b) hányadost kapod, vagyis a szürke részek aránya megegyezik a szürke részek egy csúcsból kiinduló oldalak szorzatának arányával.

2018. febr. 24. 15:04
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezt meg lehet kapni így is (bocs, ha badarság):

a két fehér rész oldalainak aránya: a/c=d/b. Ennek a hasonlósági aránynak a négyzete a szürke területek aránya?

2018. febr. 24. 15:17
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy ez nem így működik?
2018. febr. 24. 15:18
 10/17 A kérdező kommentje:
Vagyis a fehér területek úgy aránylanak egymáshoz, mint a szürke területek egymáshoz?
2018. febr. 24. 15:20
1 2