Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

"Mekkora erő gyorsítja azt az 1500 kg tömegű autót, amelyik álló helyzetből 8,7 másodperc alatt éri el a 100km/h sebességet?

2018. febr. 21. 21:30
 1/5 2*Sü ***** válasza:

Adott az autó tömege (m), a sebességváltozás (∆v), meg a sebességváltozáshoz szükséges idő (∆t). A képletek amiket használni kell:


a = ∆v / ∆t

F = m*a


Mint ahogy az a fizika könyvedben is le van írva…

2018. febr. 21. 21:35
 2/5 anonim válasza:

a=v/t

F=m*a

Egyesítve: F=m*v/t

Ahol: t-idő

a-gyorsulás

v-sebesség

m-tömeg

2018. febr. 21. 21:38
 3/5 nagytudos válasza:
Asszem 17250 Newton de lehet hogy rossz
2018. febr. 21. 21:39
 4/5 anonim válasza:

3-as!

Nem váltottad át a 100km/h-t m/s-ra.

2018. febr. 21. 21:41
 5/5 nagytudos válasza:
Azt tudom akkor ez nagyon Newton
2018. febr. 21. 21:43