"Mekkora erő gyorsítja azt az 1500 kg tömegű autót, amelyik álló helyzetből 8,7 másodperc alatt éri el a 100km/h sebességet?2018. febr. 21. 21:30
1/5 2*Sü válasza:
Adott az autó tömege (m), a sebességváltozás (∆v), meg a sebességváltozáshoz szükséges idő (∆t). A képletek amiket használni kell:
a = ∆v / ∆t
F = m*a
Mint ahogy az a fizika könyvedben is le van írva…
2/5 anonim válasza:
a=v/t
F=m*a
Egyesítve: F=m*v/t
Ahol: t-idő
a-gyorsulás
v-sebesség
m-tömeg
3/5 nagytudos válasza:
Asszem 17250 Newton de lehet hogy rossz
4/5 anonim válasza:
3-as!
Nem váltottad át a 100km/h-t m/s-ra.
5/5 nagytudos válasza:
Azt tudom akkor ez nagyon Newton