1. Melyik az a szám, amelynek 3/4 része 5-tel nagyobb,mint az 1/3 része?
2. Egy két jegyű szám számjegyeinek összege 13. Ha a számot 12-vel elosztjuk, akkor a hányados megegyezik a szám utolsó számjegyével, a maradék pedig ennél 2-vel kisebb. Melyik ez a szám?
Mindegyikhez kéne magyarázat mert nem igazán értem.
A válaszokat előre is köszönöm.
2018. febr. 21. 19:04
1/1 anonim válasza:
1. 3x/4=x/3+5 szor 4 szor 3
9x=4x+60 minusz 4 x
5x=60 oszt 5
x=12 12 az a szám
2.számjegyek 9sszege 2 számból 4+9 5+8 6+7 7+6 8+5 9+4
49 58 67 76 85 94 nezdmeg meik re illik rá pl:
49/12=4,08 masodik szamjegy nemjo
58/12=4,8 nem jó
76/12=6,33 ez jó