1. Melyik az a szám, amelynek 3/4 része 5-tel nagyobb,mint az 1/3 része?


2. Egy két jegyű szám számjegyeinek összege 13. Ha a számot 12-vel elosztjuk, akkor a hányados megegyezik a szám utolsó számjegyével, a maradék pedig ennél 2-vel kisebb. Melyik ez a szám?


Mindegyikhez kéne magyarázat mert nem igazán értem.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. febr. 21. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:

1. 3x/4=x/3+5 szor 4 szor 3

9x=4x+60 minusz 4 x

5x=60 oszt 5

x=12 12 az a szám


2.számjegyek 9sszege 2 számból 4+9 5+8 6+7 7+6 8+5 9+4

49 58 67 76 85 94 nezdmeg meik re illik rá pl:

49/12=4,08 masodik szamjegy nemjo

58/12=4,8 nem jó

76/12=6,33 ez jó

2018. febr. 21. 20:47