Segítség! Holnap dolgozat. Ezeket a feladatokat hogy kell megoldani, mi az eredményük?


holnap dolgozat és min 3 as kell hogy átmenejk.. ezek a feladatok lesznek csak nem tudom őket megoldani mert sík vagyok:S



Feladatok:


1.,A gazda kiköti a lovát a réten egy 6 m hosszú kötéllel.A ló egy nap alatt lelegeli az össze füvet, amit elér, másnap ugyanazon a réten 8 m-rel távolabb köti ki a lovat.

a., Mennyi füvet legelt le a ló a két nap alatt?

b.,Hány %-kal kevesebb fű jutott neki a második napon, mint az elsőn?

c.,Jobban járt volna-e a ló, ha a második napon is ugyanoda kötötte volna ki, mint az elsőn, de egy 8 m hosszú kötéllel?


2.,Egy telefonszolgáltató cég a következő feltételekkel kínálja az egyik csomagját.Az alapdíj 2500 Ft/ hó amely tartalmaz 30 perc ingyen lebeszélhetőséget.A hívások díja egységesen 24 Ft/ perc.


A., Mennyit fizettünk abban a hónapban, amikor 210 percet beszéltünk telefonon?


B., A következő hónapban a cég akciót hírdet. Két és fél óra telefonálási percdíjból 25% engedményt ad a további beszélgetésekre. Mennyit telefonáltunk ebben a hónapban, ha 7450 Ft-os számlát kaptunk?


3., Egy kis vidéki könyvtár gyerekrészlegén 4800 kötet van.Ezeket úgy tárolják, hogy minden könyvesszekrényben ugyanannyi kötet található.A felnőttrészlegen 42-vel több szekrény, de szekrényenként 20-szal kevesebb kötet van.

a., Hány darab szekrény van a két részlegen, ha a teljs könyvállomány 12000 kötet?

b.,Egy nap kikölcsönözték a gyerekkönyvek p%-át, és felnőtt könyvek 2p%-át.A tejes állomány 95,2% -a maradt a könyvtárban.Hány kötetet vettek ki a két részlegből?


4.,Az ABC derékszögű háromszög Bc befogója mint átmérő köré kört rajzolunk, mely az AB átfogót a P pontban metszi.Az átfogónak a körön belüli szakasza 8cm, a körön kívüli része pedig 4,5 cm.


a., Mekkorák a befogók?

b.,Határozza meg a kör és a háromszög közös részének a területét!


5.,Vam-e 5 egymást követő egész szám, amelynek összege 2008? indokolja állítását!


6.,Egy csomag kártya egyes lapjain levő ábárk alakja,színe,száma, értelemszerűen a következő lehet:


-alakjuk szerint:Kör, háromszög, négyzet,rombusz.

-színük szerint:piros, kék,zöld

-számuk szerint: belül üres, teljesen színes, vonalasan színezve.

A csomagban minden lehetségese kártyából egy darab van.


a., Hány lapból áll a kártyacsomag?

b.,Kiválasztunk egy tetszőleges lapot a csomagból.Hány olyan lap van a kihúzott lapok között, amely az adott kártyából pontosan 3 tulajdonságban tér el?

c.,Hány lapot kell húzni a csomagból ahhoz, hogy biztosan legyen a kihúzott lapok között 3 olyan kártya, amelyen azonos alakú ábra van?


7.,Oldja meg az alábbi egyenletet!


Gyökjel alatt x+1 gyökjel vége -1=0

Gyökjel alatt x-1 gyökjel vége +1=0


8.,egy téglalap 12 cm hosszú átlói 35°-os szöget zárnak be.Mekkorák a téglalap oldalai?


9.,Írja fel a következő két számot egy egész szám egész kitevős hatványaként!

1

_ -ad ;0,2

8


Leírtunk öt racionális számot úgy, hogy mindeggyik (az elsőt kivéve) 1-gyel nagyobb, mint az utána következő szám fele.A harmadik szám a 0.Adja meg a többi számot!


10.,Az ABCD paralelogramma AB oldalának B-hez közelebbi harmadolópontja H, a BC oldal felezőpontja G. Az AF és DH szakaszok metszéspontja P.Határozza meg a HP:PD arányt!


11.,Legyen az f(x)= 2

-------- függvény a valós számok

cos x+1

lehető legbővebb részhalmazán értelmezve!


A., határozza meg a föggvény értelmezési tartományát!

B.,Adja meg a függvény értékkészletét!

π π

C.Mennyi F ( - ) -f ( - ) pontos értéke?

4 2

12.,Oldja meg az alábbi egyenleteket a valós számok halmazán!

a.,gyökjel alatt 4x-3 gyökjel vége = 3x-2

b.,x négyzet + x-6=||x-2|


13.,Egy háromnapos kirándulás első napján megtettük az út 1

- részét.

4

A második napon megtettük a hátralevő út 60%-át. A teljes táv hány %-a maradt az utolsó napra?



Válaszaitokat, megoldásaitokat, előre is nagyon köszönöm!:)


2010. jún. 7. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Basszus milyen dolgozat az, ahol előre megadják a feladatokat? :O
2010. jún. 7. 17:04
 2/14 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van, kiosztja a dogafüzeteket hogy csináljuk meg az A-t gyakorlásképp .. és mindenki lefényképezi a B-t, amit a következő órán írunk meg :DDD
2010. jún. 7. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát ez kész :DDD
2010. jún. 7. 17:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ez milyen színvonalas iskola?
2010. jún. 7. 17:07
 5/14 anonim válasza:

Valaki segíthetne neki, ha már volt ereje begépelni...


Bár kérdező te is jobban jártál volna ha inkább elkezded megoldani a feladatokat.

2010. jún. 7. 17:09
 6/14 anonim ***** válasza:

De nem értem milyen jogon vár el vki hármast, ha nem tudja megcsinálni. Ha nem tudod megcsinálni, akkor kettest kapsz és kész....


Nem értem miért kellene vkinek jobb jegy, ha hülye hozzá:S

2010. jún. 7. 17:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Jah utolsó vagyok:D Most látom, 3-as kell, hogy átmenj, nem a hármasod múlik rajta. Ez esetben megbuksz....tanulni kellett volna ...nem év vége előtt szenvedni, hogy megvágnak...
2010. jún. 7. 17:14
 8/14 anonim ***** válasza:

na akkor hogy valami hasznost is kapj ne csak osztást:


1. 6 méter a kötél tehát a kör sugara 6m. A kör területe kell: T=r^2xpi (pi=3,14),tehát 6x6x3,14 =113,04m^2 füvet legelt le az első napon.

A második napon is ugyanakkora a kör, tehát ugyanannyit legelt volna le elvileg. De mivel a két kör összeér, ezért ki kell vonni azt a köztes részt a másodikból. (de ezt én se tudom most hirtelen, hogy hogyan...)

A c, részre a válasz pedig:

nos, ugye kiszámoltuk hogy a belső kör területe 113,04 m^2. Ki kell számolni hogy a nagyobb körnek mennyi a területe, majd kivonni belőle a kisebb kört(mivel azt már megette az első napon.) Tehát, nagyobb kör: T=r^2xpi = 8x8x3,14 = 200,96m^2.


Ha ki tudná valaki számolni a b,-t, akkor meg tudnánk mondani hogy jobban járt-e volna. :)

2010. jún. 7. 17:48
 9/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok, írok még választ :)
2010. jún. 7. 17:48
 10/14 anonim ***** válasza:
bocs írnék még választ de most hívtak hogy el kell mennem. Tényleg bocs.
2010. jún. 7. 17:49
1 2