2018. febr. 21. 15:53
1/2 Arp Du válasza:
Ezek mindegyike gáz
szobahomersekleten (25 Cfok), es 0,1 MPa nyomason (legkori nyomas).
(H2S es HCl mergezoek)
A standard allapotu gázok
1 mol mennyisegenek terfogata 24,5 dm3 (24,5 dm3/mol)
Mindegyik gaz eseten igaz
(altalaban a gazokat idealis gaznak tekintik).
/standard allapot: 25 fok, legkori nyomas/
24,5 dm3 -> 1 mol
2 dm3 -> x mol
x=?
24,5/1 = 2/x (arányuk egyenlő)
x= 2/24,5= 0,0816 mol gáz
1 mol= 6*10^23 db részecske
0,0816 mol= ...
m= n*M
H2S tomege: m= 0,0816 mol *34,1 g/mol= 2,78 g
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. febr. 26. 15:05