Hány db molekulát tartalmaz és mennyi a tömege 2 dm3 szobahőmérsékletű és 0,1 MPa nyomású -H2S -H2 -HCl -O2?


2018. febr. 21. 15:53
 1/2 Arp Du ***** válasza:

Ezek mindegyike gáz

szobahomersekleten (25 Cfok), es 0,1 MPa nyomason (legkori nyomas).

(H2S es HCl mergezoek)


A standard allapotu gázok

1 mol mennyisegenek terfogata 24,5 dm3 (24,5 dm3/mol)

Mindegyik gaz eseten igaz

(altalaban a gazokat idealis gaznak tekintik).

/standard allapot: 25 fok, legkori nyomas/


24,5 dm3 -> 1 mol

2 dm3 -> x mol

x=?

24,5/1 = 2/x (arányuk egyenlő)

x= 2/24,5= 0,0816 mol gáz

1 mol= 6*10^23 db részecske

0,0816 mol= ...


m= n*M

H2S tomege: m= 0,0816 mol *34,1 g/mol= 2,78 g

2018. febr. 25. 13:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. febr. 26. 15:05