Egy falra szerelt forgódaru alsó rúdja 13m-es, a rúd végpontjának távolsága a tengelytől 5m.

Mekkora a felső rúd hossza, ha a rúdnak a tengelyen forgó végei 4,2 méterre vannak egymástól?


Előre is köszönöm!


2018. febr. 18. 11:49
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

sqrt(13^2 - 5^2) = sqrt(169 - 25) = sqrt(144) = 12

12 - 4,2 = 7,8

sqrt(7,8^2 + 5^2) = sqrt(60,84 + 25) = sqrt(85,84) = 9,26498785752

2018. febr. 18. 13:46