ínt(a^2-x^2)^1/2 xdx?#ínt(a^2-x^2)^1/2xdx?
2018. febr. 8. 09:55
1/1 anonim válasza:
Emelj ki a gyökből a-t, ekkor a*gyök(1-(x/a)^2)x marad. Vezesd be az x/a=sin(t) helyettesítést! Így már könnyen megy, mert ugye dx=a*cos(t)dt. Így sin(2t)-re vezethető vissza...