Nem értem a fizika házit! Valaki segítene?


Egy hálózati feszültséggel működő hősugárzó teljesítménye 1200 W.

a) Mekkora a fogyasztása 2,5 óra alatt?

b) Mekkora erősségű áram folyik át rajta üzem közben?

c) Mekkora az ellenállása?



2018. febr. 4. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

1200 W * 2,5 óra = 3000 Wattóra (Wh) = 3 kWh


b)

230 V * ? A = 1200 W

? A = 1200 W / 230 V = 5,217 A


c)

? Ω = 230 V / 5,217 A = 44 Ω

2018. febr. 4. 14:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 4. 15:25