Egy hálózati feszültséggel működő hősugárzó teljesítménye 1200 W.
a) Mekkora a fogyasztása 2,5 óra alatt?
b) Mekkora erősségű áram folyik át rajta üzem közben?
c) Mekkora az ellenállása?
2018. febr. 4. 14:15
1/2 anonim válasza:
a)
1200 W * 2,5 óra = 3000 Wattóra (Wh) = 3 kWh
b)
230 V * ? A = 1200 W
? A = 1200 W / 230 V = 5,217 A
c)
? Ω = 230 V / 5,217 A = 44 Ω
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 4. 15:25