Mekkora tömegű szén-monoxidot kell elégetnünk ahhoz, hogy 250kj hő szabaduljon fel? A szén-monoxid égésének termokémiai egyenlete: 2CO (g) +O2 (g) = 2CO2 (g) háromszögrH= kj/mol

Segítene valaki kiszámolni,mert ez a házi és az órán nem is ezt vettük így fogalmam sincs,hogy kell és holnapra kéne

2018. febr. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

háromszögrH= kj/mol

Innen hiányzik egy szám

2018. febr. 4. 12:11
 2/4 A kérdező kommentje:
-566kj/mol
2018. febr. 4. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

CO (g) + 1/2 O2 (g) = CO2 (g) deltarH= -566 kJ/mol ( felszabadul, távozik a rendszerből, ezért a rendszer szempontjából negatív előjelű)


1 mól elégetésekor felszabadul 566 kJ

n mól elégetésekor felszabadul 250 kJ


n = 1*250/566 =0,4417 mol


m = n *M


M(CO)= 12+ 16 = 28 g/mol


m = 0,4417 mol * 28 g/mol = 12,37 g tömegű szén-monoxidot kell elégetnünk ahhoz, hogy 250 kJ hő szabaduljon fel.

2018. febr. 5. 17:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2018. febr. 11. 19:02