Sziasztok! Ennek az egyenletnek mi a megoldása? Nagyon régen találkoztam már ilyennel és csak egy bizonyos pontig sikerült eljutnom azonosság segítségével. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 2. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A tagokat felcserélheted, de akkor be is kell szoroznod -1-el:


-sin(π-12x) = −sin(π−4x)

2018. febr. 2. 22:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Az addíciós azonosságokból azonnal látjuk, hogy a feladat ekvivalens az sin(4x)=sin(12x) egyenlettel. Vezessük be az y:=4x új ismeretlent, ezzel sin(y)=sin(3y) adódik. A geometriai implementációból rögtön felírhatók ennek megoldásai:


y1=k*pi; y2=pi/4+k*pi; y3=3pi/4+k*pi, ahol k=0,+-1,+-2,...


x meghatározásához visszaosztunk 4-el:


x1=k*pi/4; x2=pi/16+k*pi/4; x3=3pi/16+k*pi.


Remélem érthető.

2018. febr. 3. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

x3-nál is természetesen 4-el osztandó a periódus, helyesen:


x3=3pi/16+k*pi/4.

2018. febr. 3. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:

"a feladat ekvivalens az sin(4x)=sin(12x) egyenlettel."


Nem a -sin(4x)=-sin(12x)-el?

2018. febr. 3. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Hülye vagy?
2018. febr. 3. 15:43