Sziasztok! Ennek az egyenletnek mi a megoldása? Nagyon régen találkoztam már ilyennel és csak egy bizonyos pontig sikerült eljutnom azonosság segítségével. A válaszokat előre is köszönöm!2018. febr. 2. 20:03
1/5 anonim válasza:
A tagokat felcserélheted, de akkor be is kell szoroznod -1-el:
-sin(π-12x) = −sin(π−4x)
2/5 anonim válasza:
Az addíciós azonosságokból azonnal látjuk, hogy a feladat ekvivalens az sin(4x)=sin(12x) egyenlettel. Vezessük be az y:=4x új ismeretlent, ezzel sin(y)=sin(3y) adódik. A geometriai implementációból rögtön felírhatók ennek megoldásai:
y1=k*pi; y2=pi/4+k*pi; y3=3pi/4+k*pi, ahol k=0,+-1,+-2,...
x meghatározásához visszaosztunk 4-el:
x1=k*pi/4; x2=pi/16+k*pi/4; x3=3pi/16+k*pi.
Remélem érthető.
3/5 anonim válasza:
x3-nál is természetesen 4-el osztandó a periódus, helyesen:
x3=3pi/16+k*pi/4.
4/5 anonim válasza:
"a feladat ekvivalens az sin(4x)=sin(12x) egyenlettel."
Nem a -sin(4x)=-sin(12x)-el?