Legyen f (x) =5/x^4−8/x^6. Legyen F (x) az f (x) olyan primitív függvénye, melyre F (1) =0. Akkor F (4) =?

Lenne valaki olyan kedves, tudna segíteni? Le integráltam magát az f(x)-et kijött: 8/(5*x^5)-5/(3*x^3), majd behelyettesítettem az 1-et, ahol -66.6 jött ki.. Hogyan menjek tovább? Vagy esetleg már eddig sem jó?
2017. dec. 22. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az f(x) integrálja:

5/[(x^3)*(-3)] - 8/[(x^5)*(-5)]+C

Azbx helyére beírod az egyet és a C-t kifejezed.

8/5-5*/(3)+C=0 amiből C=5/3-8/5=1/25

F(x)= 5/[(x^3)*(-3)] - 8/[(x^5)*(-5)] + 1,25 = ebbe az x helyére beírod a 4et és kiszámolod.

2017. dec. 22. 17:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Eddig jó! Csak így tovább:

[link]

2017. dec. 22. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
1,25 helyett 1/25 akart lenni.
2017. dec. 22. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. dec. 22. 18:31