Lenne valaki olyan kedves, tudna segíteni? Le integráltam magát az f(x)-et kijött: 8/(5*x^5)-5/(3*x^3), majd behelyettesítettem az 1-et, ahol -66.6 jött ki.. Hogyan menjek tovább? Vagy esetleg már eddig sem jó?2017. dec. 22. 16:51
1/4 anonim válasza:
Az f(x) integrálja:
5/[(x^3)*(-3)] - 8/[(x^5)*(-5)]+C
Azbx helyére beírod az egyet és a C-t kifejezed.
8/5-5*/(3)+C=0 amiből C=5/3-8/5=1/25
F(x)= 5/[(x^3)*(-3)] - 8/[(x^5)*(-5)] + 1,25 = ebbe az x helyére beírod a 4et és kiszámolod.
2/4 anonim válasza:
Eddig jó! Csak így tovább:
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. dec. 22. 18:31