2018. febr. 1. 13:33
1/2 Arp Du válasza:
x mol metán, M=16 g/mol
y mol etán, M=30 g/mol
50 g= x*16 +y*30
standard állapotban:
1 mol gáz térfogata 24,5 dm³
? mol gáz térfogata 47,98 dm³
? -> 47,98/24,5= 1,96 mol
x +y= 1,96 mol
50= x*16 +y*30
ez a két egyenlet van, ismeretlenek x=? y=?
y= 1,96 -x
50= x*16 +(1,96-x)*30= 16x +58,8 -30x
50= 58,8 -14x
14x= 58,8-50
x= 0,629 mol metán
->y= 1,96-x= 1,331 mol etán
2/2 A kérdező kommentje:
Így már könnyebb,köszönöm.
2018. febr. 2. 11:07