Kémia feladat megoldás jó így? Feladat: 1,8 mol mennyiségű metán-etán gázelegy elégetésekor 4,68 mol víz keletkezik. Hány mol metánt tartalmazott a minta? Megoldásom: 28,79 g. Jó ez?


2015. jún. 1. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha az a kérdés, hogy hány mol és Te grammban adod meg......
2015. jún. 1. 12:14
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok, csak, hogy biztosra menjünk:

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

C2H6 + 7/2O2= 2CO2 + 3H2O

x+y=1,8

2x+3y=4,68

---------

2*(y-1,8)+3y=4,68

y=1,08

x=0,72

0,72 mol CH4-t tartalmazott.

2015. jún. 1. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ott a zárójelen belül (1,8-y) akart lenni (de a számolásnál helyesen vettem figyelembe).
2015. jún. 1. 12:19